Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Lenyúlni őszinte mozgalmárok által fölfuttatott szavakat, eszméket és politikai mezőket mindig hálásabb volt, mint újakat fölépíteni.
„Az álcivilkedésnek, az álzöld és álradikális formációknak a diktatúráig visszamenő hagyománya van Magyarországon. Lenyúlni őszinte mozgalmárok által fölfuttatott szavakat, eszméket és politikai mezőket mindig hálásabb volt, mint újakat fölépíteni.
Az »alterglob« szót a hazai globalizációkritikus mozgalom védegyletes tagjai használták először a 2000-es évek közepén. Az »alterglob« vagy korábban a »globkrit«, még korábban a »globalizációkritikus« szavakat éppen azért találták ki, mert értelmetlennek érezték magukra nézve az MSZP-közeli globalizációkritikusok által használt »antiglobalista«, »globalizációellenes« címkéket. Hiszen nem ellenezték a globalizációt, csak kritizálták.
Az alakuló rendezvényen az AlterGlob-tagozat fő szónoka az Alföldi Andrea volt, aki már korábban is úgy vált ismerté, mint különböző álcivil »mozgalmak« szervezője. Igyekezett az MSZP-hez kötni az elmúlt években a zöld és a feminista jelzőt is. Így hozta létre Alföldi Andrea az érdemi tevékenységet nem végző, korábbi hírek szerint az elnyert milliós pályázatokkal elszámolni néha elfelejtő civil formációit, vagy vált részévé hasonló formációknak. Ilyen a Zöld Társulás az Emberért, a Természetért és a Társadalomért (Zöld TETT), az Európai Feminista Kezdeményezés magyarországi tagszervezete, a Nebántsvirág Nemzetközi Gyermek- és Ifjúságvédő Közhasznú Egyesület, amelyeknek elnöke, vagy a Baloldali Zöldek formáció, amelynek tagja. (...)
A civil társadalmat a Kádár-diktatúrában szétverte, majd saját céljaira újjáépítette az állampárt. Most Alföldi és mások az állampárt utódja, az MSZP felé tolják az utóbbi években végre szárba szökkent társadalomkritikus mozgalmak címkéit, brandjeit, ideológiáit.”